Ze względu na to, że każdy budynek jest inny oraz użytkownicy, którzy mają swoje własne preferencje, to do każdej instalacji podchodzimy indywidualnie.

1

Wizja lokalna wraz z analizą projektu budowlanego budynku

Podczas wizji i spotkania z inwestorem ustalamy najkorzystniejszy przebieg przewodów wraz z lokalizacją czerpni, wyrzutni oraz centrali wentylacyjnej.

projekt wentylacji
2

Wykonanie projektu instalacji wraz z obliczeniem bilansu powietrza nawiewanego i wywiewanego

Wykonanie projektu pozwala obliczyć zgodnie z polskimi normami ilość powietrza nawiewanego i wywiewanego dla poszczególnych pomieszczeń w budynku. Po wykonaniu bilansu mamy pewność, że każde pomieszczenie będzie odpowiednio wentylowane. Obliczenia hydrauliczne sieci kanałów wentylacyjnych wraz z bilansem powietrza pozwalają w kolejnym etapie na dobór centrali wentylacyjnej.

3

Dobór typu oraz wielkości centrali wentylacyjnej

Znając bilans powietrza nawiewanego i wywiewanego, oraz straty hydrauliczne na sieci przewodów dobieramy centrale. Przy doborze kierujemy się odpowiednim sprężem wentylatorów (w Paskalach) oraz maksymalnym strumieniem powietrza przy zakładanym sprężu wynoszącym 100 Pa. Maksymalny strumień powietrza powinien być większy niż wynika to z samego bilansu. Mamy wtedy gwarancję, że nie zabraknie go w sytuacjach gdy potrzeba jest szybkiej i intensywnej wentylacji (np. przewietrzanie po kąpieli, gotowaniu itp.). Lekkie przewymiarowanie centrali ma jeszcze jeden pozytywny aspekt. W większych jednostkach znajduję się proporcjonalnie większy wymiennik ciepła. Większa powierzchnia wymiany ciepła oznacza więcej energii odzyskanej z powietrza wywiewanego. W ten sposób podnosi się sprawność energetyczną centrali. 

4

Montaż wentylacji

Do montażu wykorzystujemy tylko materiały najwyższej jakości, które posiadają wszystkie certyfikaty i dopuszczenia do użytku. Kierując się naszym doświadczeniem i wiedzą techniczną, użytkownik ma gwarancję poprawności montażu oraz prawidłowego działania systemu wentylacyjnego.

Końcowym etapem samego montażu jest równoważenie hydrauliczne każdego punktu nawiewnego i wyciągowego.
Znając projektowy strumień powietrza w każdym punkcie, za pomocą przyrządu Testo równoważymy instalację.
Takie działanie powoduję, że instalacja jest zbilansowana – w każdym pomieszczeniu osiągniemy projektowy strumień powietrza nawiewanego lub wyciągowego.